1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
    • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • za ofiary na tacę, przeznaczone dzisiaj na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj także, 22 lipca, w 74-tą rocznicę wybuchu tzw Powstania Lwowskiego, jednego z wielu zrywów powstańczych w miastach okupowanej Polski u schyłku II Wojny Światowej, w ramach AK-owskiej operacji Burza, modlimy się za uczestników tych bohaterskich walk o wolną Polskę a po sumie - jak zapowiadaliśmy przed tygodniem - Wojewoda Opolski wręczy naszemu Panu Marianowi Markiewiczowi - który uczestniczył w takich walkach w Wilnie - odznaczenia, przyznane w roku 1944 i 1945 a dotąd nie wręczone.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:św Anna
    • w poniedziałek - św Brygidę Szwedzką, Patronkę Europy,
    • we wtorek - św Kingę ze Starego Sącza,
    • w środę - św Jakuba, Apostoła, w czwartek - św Annę, Matkę Najświętszej Panny, główną Patronkę Diecezji Opolskiej - z Mszą św o g. 18.3o za wszystkie Babcie i Wdowy.
      • Niech nasi Święci Patronowie będą nam zawsze wzorem przez ich święte życie naznaczone najpiękniejszymi cnotami. Niech także rodzice nadają swoim dzieciom święte imiona, aby tak wskazywali im najpiękniejsze życiowe drogi.
  4. W przyszłą niedzielę, będzie to 17 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • Po Mszach św w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  5. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • w przedsionku kościoła umieściliśmy afisze o obchodach odpustowych ku czci św Jacka w Kamieniu Śląskim k. Opola w połowie sierpnia. Zachęcamy do udziału w tych obchodach.
    • także w przedsionku zaproszenie do wyjazdu do Prudnika Lasu na odpust Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkuli w pierwszą niedzielę sierpnia. Tu zapisy u naszych Ojców Franciszkanów.
    • jeszcze w tym tygodniu sakramentalnych jubilatów małżeńskich z roku 2018 (25 i 50 lat od ślubu), którzy chcieliby wziąć udział w specjalnej Mszy św dla jubilatów małżeńskich odprawianej przez Księdza Biskupa w Opolu we wrześniu tego roku prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do 2o lipca, aby mogli otrzymać od Księdza Biskupa imienne zaproszenie na tę uroczystość.
    • zapraszamy także do wakacyjnego pielgrzymowania:
      • na naszą parafialną pielgrzymkę autobusową - wg plakatów umieszczonych w przedsionku naszego kościoła:do Centrum św jana Pawła II w Krakowie i na Spływ Dunajca - w dniach 6-7 sierpnia (2 dni), tu koszt 2oo złotych i przy zapisie potrzebny nr PESEL.Pielgrzymka Piesza afisz
      • W przedsionku kościoła umieściliśmy już także afisze naszej tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do zapoznawania się i do podejmowania pięknych pielgrzymkowych wypraw.
        • Zapisy na Pielgrzymkę Pieszą od 5 sierpnia w naszej kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Światło w ciemności  - to wokół Słowa Bożego dzisiejszej niedzieli;
      • ¢ gdzie można mówić ludziom o Bogu? - wskazania na okres wakacji;
      • ¢ rozmowa z Józefem Skrzekiem - i jego proste wyznanie: jestem człowiekiem wierzącym;
      • ¢ o współpracy kardynała Wojtyły przy powstawaniu encykliki Humanae vitae Pawła VI;
      • ¢ jak strona ukraińska obchodziła rocznicę rzezi na Wołyniu;
      • ¢ biało-czerwone zobowiązanie - to o naszych świętych znakach narodowych;
      • ¢ już blisko jubileusz linii kolejowej, parowozowni i węzła kolejowego w bliskim nam Kędzierzynie;
      • ¢ gehenna robotników przymusowych na robotach w III-ciej Rzeszy;
      • ¢ Matka Boska Mariampolska - dziś we Wrocławiu, ale przez kilka miesięcy po wojnie w Głubczycach;
      • ¢ o zapisanie chrześcijańskiego dziedzictwa w polskiej Konstytucji;
      • ¢ nowy projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny - dla Europy, rodem z Polski, lekarstwo na ideologię gender;
      • ¢ Janusz Korczak - nauczyciel najpiękniejszego szacunku dla dziecka;
      • ¢ w wakacyjnym reportażu dzisiaj odwiedziny w Pratulinie i Włodawie nad Bugiem;
      • ¢ a wśród felietonów dzisiaj ks. Kowalczyk o odchodzeniu od Kościoła, Puścikowska czeka z nadzieją na nowego Rzecznika Praw Dziecka, Kucharczak o martwych świątyniach, w których zgasło światło, bo wokół nich coś najpierw umarło w ludziach.

***************************
Z Chrystusowym błogosławieństwem