1. W dzisiejszą niedzielę - gdy w Kościele przeżywamy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie w int naszych tegorocznych maturzystów - o błog Boże w bliskich już egzaminach maturalnych oraz o mądry i święty wybór drogi życiowej.
      • g. 18.oo - nieszpory wielkanocne.
    • za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W jutrzejszy poniedziałek czcimy w Kościele w Polsce św Wojciecha, głównego Patrona Polski. św Wojciech
    • Zachęcamy w tym dniu do modlitwy w int naszej Ojczyzny.
    • W tej też intencji ofiarujemy w poniedziałek wieczorną Mszę św.
  3. We wtorek Mszę św wieczorną o g. 18.3o ofiarujemy w int naszych harcerzy z ZHP i ZHR - z okazji wspomnienia ich Patrona, św Jerzego.
  4. Nasze dzieci zapraszamy oczywiście w środę na g. 17.oo na ich śródtygodniową Mszę św a młodzież w piątek św Marekna g. 20.oo na spotkanie modlitewne.
  5. W środę także - w tym dniu przypada wspomnienie św Marka, Ewangelisty - o g. 18.3o wieczorna Msza św a po niej nasza tradycyjna procesja modlitewna o urodzajny rok, o błog Boże we wszelkiej pracy - zwłaszcza na polach i działkach.
    • Zachęcamy i zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
  6. W przyszłą niedzielę - będzie to 5 niedziela Wielkanocna - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
    • g. 18.oo - nieszpory wielkanocne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  7. Z naszych ogłoszeń innych:
    • za ofiarę wspólnotową na odnowienie ołtarza Najświętszego Serca Jezusowego dziękujemy 8-mej Róży Matek. Bóg zapłać
    • nasza Grupa Modlitewna Katolickiej Odnowy w Duchu Św. WIECZERNIK zaprasza swoich członków, sympatyków i tych, którzy się wahają na nabożeństwo wielkanocne Droga Światła - w czwartek, 26 kwietnia, na godz. 19.15.
    • klasy 2-gie gimnazjalne zapraszamy na przygotowanie do Bierzmowania:
      • klasy A i B - poniedziałek, g. 15.oo;
      • klasy C i D - poniedziałek, g. 15.45;
      • klasy E i F - czwartek, g. 15.3o.
    • nasz Dom Kultury zaprasza nas w piątek, na g. 18.oo, do dużej sali na koncert patriotyczny z okazji 1oo-lecia odzyskania niepodległości. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
  8. Zapraszamy oczywiście do naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Prezydent Francji zachęca tamtejszych katolików do świadectwa wiary i na to świadectwo liczy;
      • ¢ Powołanie na Pasterza - to na dzisiejszą niedzielę;
      • ¢ Rodzinne Plusowanie - jak 500+  zmieniło polską rodzinę;
      • ¢ o polityce - rozmowa z Markiem Jurkiem;
      • ¢ Obrońca prostych ludzi - to na 91-wsze urodziny papieża Benedykta XVI;
      • ¢ Wiara jest żywa - rozmowa z o. Jackiem Salijem;
      • ¢  jak dziś być świętym - wskazania na dzisiejsze czasy;
      • ¢ o problemach aborcyjnych - rozmowa z Kają Godek;
      • ¢ samobójstwa młodych - problem cywilizacyjny;
      • ¢ o mało znanej tułaczce Polaków do Ojczyzny - z Syberii przez Indie, Bliski Wschód i Afrykę;
      • ¢ jak było na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich w Warszawie;
      • ¢ wspomnienie o Zofii Kossak - w 5o-tą rocznicę śmierci;
      • ¢ w reportażu odwiedziny u Nazaretanek w Komańczy, ostatnim miejscu internowania Prymasa Wyszyńskiego;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj Wojciech Wencel  o pełnej męczeństwa kaligrafii na ścianach stalinowskich katowni.
    • Jest dzisiaj także nowy Mały Gość Niedzielny.

**************************
Niech Chrystus, Dobry Pasterz,
prowadzi nas po drogach naszego życia,
niech ożywia także dusze i serca naszych młodych
do podjęcia większej służby w Jego Świętym Królestwie.
Będziemy pamiętać także
w poniedziałek o św Wojciechu, Patronie naszej Ojczyzny
a w środę o św Marku Ewangeliście
i o naszej procesji błagalnej o urodzaje.
**************************