1. We wczorajszą sobotę dotarła na Jasną Górę nasza głubczycka grupa w ramach 42 Pieszej Pielgrzymki Opolskiej.
    • Dziękujemy Bogu i Najświętszej Matce za łaskę pielgrzymowania a naszym Pielgrzymom - w liczbie blisko 140 osób z naszej Parafii i z miejscowości okolicznych - za ich pielgrzymi trud, za ich ofiarę podjętą w bliskości z Chrystusem i w zasłuchaniu w słowo Jasnogórskiej na pielgrzymceKrólowej Polski.
    • Dziękujemy Księżom: Tomaszowi z Pomorzowic i Grzegorzowi z naszej Parafii i wspomagającemu ich ks. Rafałowi z Nowego Browieńca - za prowadzenie pielgrzymkowej grupy i wszystkim, którzy w grupie podejmowali wszelkie pielgrzymkowe służby.
    • Niech nasi Pielgrzymi - starsi i młodsi - stają w pięknej postawie wobec swoich najbliższych, wobec całej naszej Parafii, abyśmy wszyscy przez Ich trud, ofiarę i modlitwę przybliżali się jeszcze bardziej do Chrystusa, naszego Zbawiciela.
      • Na znak naszej wdzięczności ofiarujemy dzisiaj za naszych Jasnogórskich Pielgrzymów sumę o g. 11.oo - na podziękowanie za ich świadectwo wiary a także za wszelkie łaski, których doznali oni i cała nasza Parafia przez ich wędrowanie.
  2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 9.45 - Msza św o blog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.Maryja jasnogórska
  3. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.
    • W naszym kościele w tę uroczystą niedzielę:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale także przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej w intencji Ojczyzny oraz w int wszystkich Pielgrzymów i Czcicieli  Jasnogórskiej Królowej Polski.
      • g. 18.oo - nieszpory maryjne,
    • taca będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii.
  4. Z naszych ogłoszeń innych:
    • Jak już zapewne wielu z nas wiadomo w najbliższych dniach, decyzją Księdza Biskupa, po 5 latach pracy w naszej Parafii, przejdzie do parafii Samborowice k. Raciborza na stanowisko proboszcza nasz ksiądz Andrzej Przybyła.
      • W związku z tym składamy dzisiaj Księdzu Andrzejowi nasze serdeczne parafialne BÓG ZAPŁAĆ za jego kapłańską posługę w naszej Parafii:
        • za posługę sakramentalną - od Chrztu św, przez sakrament pokuty i Msze święte,
        • za błogosławienie małżeństw a także za posługę wobec naszych Chorych.
        • za posługę Bożego Słowa w kościele - a także na katechezie, w naszym Technikum Rolniczym.
        • za posługę w naszych parafialnych wspólnotach Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym  i Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa;
        • za prowadzenie przygotowania Stajenek Bożego Narodzenia, Bożego Grobu, pomoc przy ołtarzach Bożego Ciała oraz okazyjne przygotowywanie gazetek w przedsionku naszego kościoła;
        • za wszelkie dobre słowo wypowiadane w naszej parafialnej wspólnocie do starszych i młodszych.
      • będziemy modlić się aby Chrystus umacniał Księdza Andrzeja na nowym miejscu jego kapłańskiej służby.
    • w naszej Bibliotece w godzinach otwarcia sa już dostępne zdjęcia z naszego wyjazdu do Krakowa i na przełom Dunajca.
    • za ofiarę wspólnotową na odnowienie naszych ołtarzy dziękujemy dzisiaj 2-giej Róży Ojców. Bóg zapłać.
    • już także zapraszamy naszą Siostrę i Panie Katechetki na spotkanie przed nowym  Rokiem Szkolnym - w następny poniedziałek, 27 sierpnia, do naszej Biblioteki, na g. 16.3o.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ przemyślenia aktualne wokół dzisiejszych czytań mszalnych;
      • ¢ o św Jacku, naszym sierpniowym Patronie - w którego warto się wpatrywać;
      • ¢ święty papież Pius X - wspaniały w swojej prostocie, świętości i mądrości;
      • ¢ jeszcze jeden męczennik wojny domowej w Hiszpanii - życiorys wstrząsający przez wierność Chrystusowi;
      • ¢ nasi młodzi franciszkanie, męczennicy w Peru sprzed kilku lat - jak to było;
      • ¢ także o współczesnych męczennikach - za Chrystusa - w afrykańskiej Rwandzie;
      • ¢ czy Sąd Najwyższy porusza się w granicach prawa?;
      • ¢ Nie ma historii beznadziejnych - o trzeźwieniu osobistym i narodowym;
      • ¢ Pamiętnik zbrodni hitlerowskich - opisy po 5-ciu obozowych latach;
      • ¢ angielski film o naszym dywizjonie 303 - który warto obejrzeć;
      • ¢ Jan Matejko - o jego życiu i dziełach, gdy podjął drogę narodowego proroka;
      • ¢ w wędrówkach po Polsce odwiedziny na bliskim nam Spiszu;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj ks. Jerzy Szymik. ¢

**************************************

Chleb Żywy na Życie wieczne,

którym obdarza nas Chrystus

- Boże Słowo i Najświętsza Eucharystia -

niech będą nam błogosławieństwem i umocnieniem

także na drogach tego tygodnia,

abyśmy z Chrystusa mieli zawsze pokój i nadzieję.

**************************************