1. W dzisiejszą niedzielę - to już 5 niedziela Wielkiego Postu - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku wielkopostnym,
      • g. 18.oo - Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.ŚW jÓZEF
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 19 marca, czcimy w Kościele św Józefa, Oblubieńca Najśw Maryi Panny, Opiekuna Jezusa w Jego Dzieciństwie i Młodości.
    • Mszę św o g. 18.oo w tym dniu ofiarujemy w int wszystkich mężów i ojców, którym św Józef patronuje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Nasze dzieci zapraszamy oczywiście w środę na g. 17.oo na ostatnią już przed Wielkim Tygodniem śródtygodniową Mszę św.
    • Niech dzieci z radością podejmują to swoje specjalne spotkanie z Panem Jezusem.
  4. W piątek - jak zawsze w Wielkim Poście - nasza Droga Krzyżowa:
    • g. 17.oo - dla dzieci,afisz czuwanie
    • g. 18.oo - dla wszystkich.
    • Potem jednak w ten piątek:
      • g. 19.45 - tym razem wielkopostne czuwanie Modlitewne dla młodzieży z całego naszego Dekanatu Głubczyckiego - także z rozważaniem Drogi Krzyżowej.
      • Zapraszamy naszych młodych do uczestnictwa w spotkaniu a Rodziców prosimy, aby pomogli młodym to tego pięknego przeżycia.
    • Wszystkich zapraszamy w piątek do rozważania Męki Pańskiej, aby Chrystus swoją ofiarą pociągał nas na swoje drogi zbawienia.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to już .niedziela Palmowa., gdy rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień - w naszym kościele:
    • zwyczajny wielkopostny porządek Mszy św,
      • g. 11.oo - uroczysta suma Niedzieli Palmowej w int całej naszej Parafii (o błogosławione przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia, o dobrą spowiedź św wielkanocną) - poprzedzona uroczystym poświęceniem gałązek palmowych i procesją z palmami.
      • g. 18.oo - jak zwykle Gorzkie Żale  z ostatnim już kazaniem pasyjnym,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • gałązki palmowe święcić będziemy w Niedzielę Palmową na każdej Mszy św.
    • dzieci - tradycyjnie - zapraszamy na sumę Niedzieli Palmowej  do udziału (na tej Mszy św) w konkursie (z nagrodami) na najwyższą palmę.
    • taca w Niedzielę Palmową będzie przeznaczona bieżące potrzeby naszej Parafii.
  6. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:afisz Stabat Mater
    • w sobotę, w przeddzień Niedzieli Palmowej, w naszym kościele, o g. 17.oo, troje młodych wykonawców z Wrocławia zaprezentuje w naszym kościele oratorium Stabat Mater  Pergolesiego.
      • To artystyczne spotkanie z Matką Boską Bolesną.
      • Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
    • w związku z bliskimi już świętami już w tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św w następującym porządku (a trzeba, aby wszyscy młodzi na święta do spowiedzi św przystąpili):
      • klasy 4 i 5 - w środę od 16.oo do 16.3o,
      • klasy 6, 7 i gimnazjum - w czwartek od 16.oo do 17.oo,
      • klasy gimnazjalne i młodzież - w piątek od 16.oo do 16.3o.
        • Niech Rodzice zadbają o to, aby nasi młodzi do spowiedzi świętej przed świętami przystąpili, niech także sami będą w tym względzie dla swoich dzieci świętym przykładem pojednania z Bogiem.
    • w najbliższą sobotę od 7.3o do 10.oo odwiedzimy z sakramentami św naszych Chorych.
      • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii paraf.
    • za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocne ołtarze dziękujemy naszej Straży Honorowej Serca Pana Jezusa oraz 7-mej, 9-tej i 21-wszej Róży Matek - a za ofiarę na odnowienie ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa dziękujemy naszej 12-tej Róży Matek. Bóg zapłać
    • na stoliku przy wejściu głównym wyłożyliśmy ulotki zachęcające do przekazania 1% podatku na Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu. Zachęcamy do złożenia tej darowizny.
  7. Zachęcamy także do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • bogate rozważania do liturgii dzisiejszej niedzieli;
      • 5 lat pontyfikatu Ojca św Franciszka - spojrzenie pełne wdzięczności;
      • nadal na Wielki Post wskazania św Ojca Pio;
      • o tonącej Europie i o wielkiej mocy modlitwy dzieci - opowiada Danie Ange;
      • młodzież spotyka się w Rzymie przed jesiennym synodem poświęconym właśnie młodzieży;
      • bp Jan Pietraszko - przyjaciel kard Karola Wojtyły - wspomnienie, w 3o lat od śmierci;
      • Kto może się nawrócić - kolejne żywe świadectwo na ten temat;
      • Ważna rocznica - to o Kongresie Polaków w Niemczech w roku 1938;
      • w wśród felietonistów dzisiaj  prof Andrzej Nowak o Bestii (czyli wcieleniu zła)
    • Zachęcamy do kupowania i czytania także innych naszych czasopism.
    • Jest dzisiaj także nowe Apostolstwo Chorych.

+++++++++++++++++++++++++
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
- prosiliśmy w refrenie psalmu.
Z krzyża Chrystusowego chcemy czerpać naukę miłości,
abyśmy przez nasze serca czyste
byli zawsze prawdziwym Bożym darem
dla naszych bliźnich.