1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym porządku niedzielny,
      • g. 18.oo – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • po sumie dzisiejszej poświęcimy pojazdy mechaniczne przed wakacyjnymi wyjazdami.
    • za ofiary na tacę - przeznaczone dzisiaj na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Opolu - składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W dzisiejszą niedzielę gościmy i witamy w naszym kościele księdza Rektora naszego Seminarium Duchownego w Opolu.
    • Ksiądz Rektor głosi nam na Mszach św kazania a my modlimy się za nasze Seminarium - aby mogli się tam przygotowywać do kapłańskiego posługiwania młodzi, odczuwający w sobie Chrystusowe powołanie do tej świętej służby w Bożym Kościele - oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne - także spośród tegorocznych maturzystów. Na ręce Księdza Rektora przekażemy tym razem naszą miesięczną ofiarę ogólnodiecezjalną - czerwcową - na potrzeby naszego opolskiego Seminarium Duchownego.
  3. W tym tygodniu także ostatnie już dni Roku Szkolnego.
    • Nie będzie więc w tym tygodniu dziecięcej Mszy św w środę o g. 17.oo ani modlitwy młodzieżowej w piątkowy wieczór, ponieważ:
  4. Dzieci szkolne, młodzież, nauczycieli, wakacjewychowawców, katechetów i rodziców, którzy chcą Bogu dziękować za Rok Szkolny, zapraszamy w najbliższy piątek na g. 7.3o na specjalną Mszę św na podziękowanie za cały Rok Szkolny, za wszelkie łaski i błogosławieństwo - także w int nadchodzących wakacji, aby były czasem pełnym pokoju i świętego wypoczynku.
    • Chcemy podjąć to dziękczynne spotkanie z Chrystusem, bo przecież wśród Jego łaski dane nam było przeżywać cały Rok Szkolny. To w piątek o g. 7.3o.
  5. Na zakończenie Roku Szkolnego dzieci młodsze i starsze zapraszamy także do spowiedzi świętej:
    • w środę i czwartek, od 17.oo do 18.oo.
  6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte już w niedzielnym porządku wakacyjnym, a więc bez Mszy św o g. 15.oo - będziemy o tym pamiętać;
      • g. 18.oo – nabożeństwo do Najśw Serca Pana Jezusa;
    • taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona także na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • o g. 15.oo w przyszłą niedzielę odprawimy Mszę św odpustową ku czci śś Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Rożnowie. Zapraszamy do podjęcia tej modlitewnej wspólnoty.
    • Po Mszach św w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  7. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • Za ofiarę wspólnotową na odnowienie naszych ołtarzy bocznych dziękujemy dzisiaj naszej 1-wszej Róży Ojców. Bóg zapłać.
    • Pamiętamy, że w najbliższe sobotę i niedzielę Pielgrzymka mężczyzn na Górze św Anny - na którą zaprasza nasz Ksiądz Biskup - ale
    • także: Jasna Góra zaprasza na Narodową pielgrzymkę mężczyzn w sobotę 23 czerwca. Będzie to Męskie Oblężenie Jasnej Góry pod hasłem «Tu jesteśmy naprawdę wolni».
    • Program spotkania na afiszu w przedsionku naszego kościoła.
    • po odnowieniu naszego ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, o g. 13.oo, w naszym Ratuszu, w siedzibie naszego Powiatowego Muzeum Ziemi Ołtarz Serca JezusowegoGłubczyckiej, odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt konserwatorski - w którym uczestniczyliśmy - zatytułowany: Transgranicznymi śladami neo-gotyku,
      • Spotkanie to przybliży nam działania podjęte tym razem przez Parafię Bilovec k. Opavy w Czechach (gdzie odrestaurowano organy w kościele) a także naszą Parafię - odnowienie ołtarza, wsparte tym razem z funduszy europejskich - odsłaniające i zabezpieczające piękno sztuki neogotyckiej - tak bardzo obecnej we wnętrzu naszego kościoła.
  8. Zapraszamy oczywiście do naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ Marsze dla życia - w wielu miastach Polski - to opowiadanie się po dobrej stronie;
      • ¢ Austria zaczyna zamykać meczety;
      • ¢ mocowanie się o rząd dusz w mediach i w sieci;
      • ¢ o różnych sprawach - rozmowa z Bogdanem Rymanowskim;
      • ¢ Prawda, piekno, katolicyzm - pasjonująca podróż w głąb wiary - książka, którą warto zdobyć i przeczytać;
      • ¢ po terapii - z uzależnienia - można zawrzeć szczęśliwe małżeństwo wyznania nie tylko dla młodych;
      • ¢ i kolejne wyznanie Z czego się cieszysz?: o złamaniu nienawiści do niedobrego ojca;
      • ¢ Konspiracja Prymasa Wyszyńskiego - gdy pomagał katolikom żyjącym w Związku Sowieckim;
      • ¢ Całkiem normalne dziecko - o dziecku uznawanym przez politycznie poprawnych za niepotrzebne;
      • ¢ o jeszcze jednym polskim doktorze, który w czasie wojny ratował Żydów;
      • ¢ wakacje zagraniczne - czas zwiększonego ryzyka;
      • ¢ związek osób LGBT - czyli przemoc unijnego Trybunału;
      • ¢ wspomnienie o Barbarze Wachowicz, ostatniej, która tak o Polsce wiedziała, mówiła i pisała;
      • ¢ w reportażu odwiedziny u Matki Boskiej na Świętej Górze w Gostyniu Wielkopolskim;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj Wencel omawia Panteon Dzieci Polskich, a Kowalczyk o tym, jak diabeł jest cierpliwy w swojej pracy nad duszą i sumieniem człowieka. ¢

***************************************
Na dzisiejszą
niedzielę i na cały kolejny tydzień