1. W dzisiejszą - trzecią już niedzielę Adwentu - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
    • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
    • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W dzisiejszą niedzielę głubczyckie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych TACY SAMI  będzie rozprowadzać przed kościołem swoje Kalendarze z prośbą o ofiarę na opiekuńczą działalność Stowarzyszenia.
  3. Także w tym tygodniu zapraszamy wszystkich na nasze ostatnie już w tym krótkim w tym roku Adwencie Msze święte Roratnie:
    • od poniedziałku do czwartku - wieczorem, na g. 18.oo,
    • w piątek i w sobotę - rano, na g. 6.15.
      • To już ostatni tydzień Rorat , ale na pewno do końca wytrwają spośród dzieci, młodzieży i dorosłych najwierniejsi i najbardziej ofiarni.
    • Na wieczornych RoratACH  w poniedziałek - o g. 18.oo - nasi Harcerze wniosą do naszego kościoła Ogień Betlejemski z Groty Narodzenia Pańskiego  z Betlejem.
      • Ze względu na codzienne Roraty także w tym tygodniu nie będzie środowej Mszy św dla dzieci o g. 17.oo a w piątek wieczorem modlitwy młodzieżowej.
    • Pamiętamy, że w czasie Mszy św Roratnich - i wieczornych i porannych nie ma spowiedzi świętej.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to już  czwarta Niedziela Adwentu - w naszym kościele:
    • zwyczajny niedzielny porządek Mszy świętych,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Ponieważ już coraz bliżej święta, dlatego zachęcamy już w tym tygodniu do spowiadania się, aby spowiadać się w większym pokoju a także wcześniej wnieść do swojej rodziny radość czystego serca.
  6. Spowiedź św w naszym kościele w tym tygodniu:
    • rano - w czasie Mszy świętych - z wyjątkiem Mszy św Roratnich,
    • po południu:
      • w poniedziałek i wtorek od 16.oo do 17.oo,
      • od środy do soboty od 15.oo do 17.3o: (tu z przerwą w spowiadaniu od 16.3o do 17.oo).
    • Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi świętej także w podanych godzinach - jednak tylko od poniedziałku do środy.
    • Chcemy pojednać się z Bogiem na Święta, aby Chrystus narodził się w naszych oczyszczonych sercach przez Komunię świętą.
  7. Z naszych ogłoszeń innych:
    • przed świętami zapraszamy chętnych i ofiarnych Parafian do przedświątecznego mycia i sprzątania naszego kościoła - w czwartek, na g. 8.3o.
      • Zachęcamy do tej pomocy, aby nasz kościół odświeżony mógł być godnym miejscem naszego parafialnego świętowania.
    • w naszej zakrystii po Mszach świętych nadal można podejmować opłatki wigilijne.
      • Za ofiary składane z tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.
    • także w zakrystii po Mszach świętych można jeszcze nabywać małe świece wigilijne CARITAS. Cena świecy: 5 złotych. Dużych świec nie ma.
    • w przedsionku kościoła umieściliśmy już plan tegorocznych odwiedzin kolędowych.
      • Zachęcamy do zapoznania się z planem, aby móc przygotować się w rodzinach na kolędowe odwiedziny.
    • po ubiegłoniedzielnej składce na pomoc dla katolików i naszych rodaków na Wschodzie informujemy, że zebraną kwotę przekazaliśmy do Księdza Biskupa do Opola.
    • nasi harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zapraszają na Kiermasz Świąteczny - przy naszych parafialnych salkach parafialnych, w najbliższą sobotę, po porannych Roratach do g. 10.3o. Będą sprzedawane ozdoby i wypieki świąteczne wykonane własnoręcznie przez harcerzy - a dochód harcerze przeznaczą na swoje harcerskie potrzeby. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
    • w sobotę, przy naszych salkach, od 7.oo do 10.3o.także w tym tygodniu harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej proszą o przynoszenie na Roraty długoterminowych produktów żywnościowych (wykaz na ulotkach z tyłu kościoła), które w ramach akcji RODACY - BOHATEROM zostaną po świętach zawiezione w paczkach naszym kombatantom i innym rodakom zamieszkującym kresową Wileńszczyznę. Zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej harcerskiej prośby.
    • nasza parafia organizuje jedenastodniową pielgrzymkę do wybranych sanktuariów Chorwacji, Bośni, Czarnogóry i Słowenii, z udziałem w nabożeństwach w Medjugorie.
      • Termin: 8-18 lipca 2019 r. Koszt: 850 zł i 330 euro. Można zabrać program pielgrzymki, który znajduje się przy wejściu do kościoła. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Zygmunta.
  8. Zapraszamy także dzisiaj do naszych katolickich czasopism.
    • W Gościu Niedzielnym dzisiaj:
      • ¢ Sama radość - to na dzisiejszą niedzielę adwentowej radości;
      • ¢ dalej o darach Du-cha św - bogactwie dla naszego życia; ¢ męczeństwo katolickich kapłanów w naszych czasach: średnio co 9 dni ginie na świecie jeden kapłan;
      • ¢ Katolicka Agencja In-formacyjna ma 25 lat;
      • ¢ błog. kardynał Newman - patron poszukujących prawdy;
      • ¢ czym różni się zwykłe przemęczenie od wypalenia zawodowego;
      • ¢ kolejne wyznanie poaborcyjne;
      • ¢ a wśród felietonistów Kowalczyk o nowych wskazaniach - rodem z najgłębszej komunistycznej przeszłości - w Głosie Nauczycielskim wydawanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego a Wencel o swoim pociągu do przeszłości. ¢ ¢.

******************************
Na cały ostatni już tydzień Roratni
- także na nasze (już przedświąteczne) pojednanie
z Bogiem i z braćmi