14.01.2024 II Niedziela Zwykła

- Przeżywamy dzisiaj II niedzielę zwykłą w ciągu roku

- O g. 11.00 Suma w int. Parafian

- O g. 16.00 zapraszamy rodziny naszej Parafii na „Rodzinne kolędowanie”. Każdy będzie mógł zagrać, bądź zaśpiewać Dzieciątku kolędę wspólnie z rodziną, bądź indywidualnie. Serdecznie zapraszamy!!!

- O g. 17.30 zmiana tajemnic różańcowych

- O g. 18.00 Nieszpory kolędowe

- Bardzo serdecznie dziękuję, za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę na potrzeby związane z ogrzewaniem naszego kościoła, jak i za te ofiary, które wpłynęły na konto parafialne w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!!!!

• W środę 17 stycznia po wieczornej Mszy św. Litania do św. Józefa

• W czwartek 18 stycznia rozpoczynamy „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”. W naszych modlitwach pamiętajmy o tej szczególnej intencji

• W sobotę 20 stycznia o g. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie Adoracji jest możliwość skorzystania ze Spowiedzi świętej.

• W sobotę 20 stycznia po wieczornej Mszy św. Nowenna do MBNP

21.01.2024 III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili tzw: „Niedzielę Słowa Bożego”. W tym dniu bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnotowego czytania Pisma Świętego, które będzie trwało od 16.00 do 17.30. Prosimy zabrać ze sobą Pisma Święte

- O g. 17.30 w ramach wieczornego nabożeństwa odbędzie się kolędowanie przy żłóbku, które poprowadzi nasza grupa Katolickiej Odnowy w Duchu Świętego

- Taca będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

- Także w przyszłą niedzielę w naszej parafii wraz z oo. Franciszkanami organizujemy Kolędników misyjnych. Pod koniec każdej Mszy świętej odbędzie się krótka inscenizacja związana z misjami. A po zakończeniu Mszy świętej będzie można wesprzeć misje, a dokładnie misjonarza naszej diecezji ks. Marka Sobotte. Z uzbieranych pieniędzy zakupimy jakąś najbardziej potrzebną rzecz, która będzie przekazana Ks. Markowi misjonarzowi z Papui Nowej Gwinei

• Trwają już ferie zimowe z tej racji przez dwa tygodnie nie będzie Mszy św. szkolnej

• Trwają Odwiedziny Duszpasterskie. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od g. 15.00, w sobotę i niedzielę od g. 14.00. Ofiary kolędowe będzie można złożyć w kościele Ojców Franciszkanów lub w kościele parafialnym do skarbony bądź na tacę. Kolęda potrwa do 25 stycznia 2024r. Osoby, które z różnych względów nie mogą, bądź nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie mogą zapisać się na tzw. „kolędę dodatkową”. Mogą to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Za wszelkie ofiary kolędowe dla Parafii, albo Ojców Franciszkanów składamy serdeczne Bóg zapłać!

• W planie kolędy nastąpiły pewne zmiany, które wynikają z błędnego zapisu ulic. Zmiany te dotyczą:

→ ul. Mickiewicza od początku parzyste będzie 21 stycznia, a nie 17 stycznia

→ ul. Lwowska będzie  19 stycznia

→ul. Tuwima w sobotę 20 stycznia

Zmiany te są też umieszczone na planie kolędy. Zainteresowanych parafian proszę o spojrzenie na plan kolędy

• Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.