1. W dzisiejszą niedzielę, gdy w kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski , w naszym kościele:Jan Paweł II
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - suma za Parafian ale szczególnie na podziękowanie Bożej Opatrzności za dar Papieża-Polaka, św Jana Pawła II.
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • po sumie dzisiaj zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • Za ofiary na tacę przeznaczone dzisiaj na opłacenie przebudowy ogrzewania w naszych salkach, odnowienie szczytów wież naszego kościoła ale także na bliskie już zimowe ogrzewanie naszego kościoła składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
    • Przed kościołem dzisiaj można złożyć na ręce harcerzy i naszych ministrantów ofiary na dzieło Fundacji Trzeciego Tysiąclecia - na pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży z rodzin liczniejszych i słabiej uposażonych.
  2. Na nabożeństwa różańcowe także w tym tygodniu zapraszamy codziennie na g. 18.oo.
    • Rozważanie z Maryją tajemnic Chrystusowego zbawienia na pewno umocni nas w naszej chrześcijańskiej nadziei i przepełni nasze serca Bożym pokojem.
    • Zapraszamy na Różaniec dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nas nadal na nabożeństwach różańcowych będzie dużo - i młodszych i starszych - niech nie gaśnie w nas różańcowy zapał i różańcowa radość.
  3. Dzieci zapraszamy jak zwykle w środę na g. 17.oo na ich śródtygodniową Mszę świętą.
    • Niech Chrystusowa ofiara Mszy świętej buduje w naszych dzieciach najpiękniejszą postawę ludzką na całe ich życie.
  4. W piątek najbliższy Mszę św wieczorną (jak zwykle w piątek wafisz intencji zbiorowej) rozpoczniemy już o g. 18.oo, ponieważ po tej Mszy świętej - około g. 18.45 - z modlitwą różańcową wyruszymy na ulice naszego miasta (aby tak z modlitwą wejść jeszcze bardziej w naszą codzienność, która tej modlitwy tak bardzo potrzebuje).
    • Będziemy się modlić o prawdziwą i żywą postawę wiary dla nas wszystkich na każdy dzień a także w int naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego.
    • Prosimy także o zabranie na ten różaniec zniczy albo świec, abyśmy tak jeszcze piękniej wyznali, że Chrystus jest naszym Światłem na każdy dzień.
      • Będziemy pamiętać, że w piątek wieczorem: g. 18.oo Msza św i po tej Mszy św, o g. 18.45, nasz różaniec na ulicach miasta.
    • Ponieważ wieczór piątkowy to także czas naszej modlitwy młodzieżowej, dlatego także młodzież - także klasy 3-cie gimnazjalne - właśnie na ten różaniec zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to 29 niedziela Zwykła, w Kościele Powszechnym na całym świecie Niedziela Misyjna - w naszym kościele:
    • Msze św w porządku zwyczajnym,
      • g. 9.45 - Msza św w int rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
    • W przyszłą też niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosił na Mszach świętych kazania a po Mszach świętych będzie można nabywać kalendarze misyjne na pomoc dla dzieł misyjnych Kościoła.
  6. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • w poniedziałek, 15 października, o g. 16.oo wyruszy odMatka Boska z Monasterzysk naszego kościoła do Matki  Boskiej z Monasterzysk w naszych Bogdanowicach Piesza Pielgrzymka Nauczycieli z naszych szkół. Zachęcamy do tej wyprawy naszych nauczycieli - a być może dołączą się do tej małej wędrówki także inni chętni. W programie pielgrzymki: w drodze Różaniec święty a w kościele w Bogdanowicach o g. 17.oo Msza św z nabożeństwem i wspólne spotkanie.
    • na przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu także uczniów klas młodszych:
      • klasy 6-te - do wyboru:
        • wtorek albo piątek, g. 16.3o
      • klasy 7-me - także do wyboru:
        • poniedziałek, g. 16.oo lub 16.45
          • czwartek, g. 17.oo.
    • w zakrystii po Mszach świętych można nabywać Kalendarz-Poradnik dla rolników i działkowiczów na rok 2019, cena 1 egz: 25 złotych. Zachęcamy do kupowania.
    • wchodzimy już w tych dniach w czas porządkowania grobów naszych bliskich.
      • zawsze pamiętamy wtedy o wielkiej godności cmentarza - przez ludzkie prochy tam złożone, także przez świętą chrześcijańską wiarę, z jaką odprowadzamy naszych bliskich Zmarłych na cmentarz.
    • zachęcamy już także do składania Wypominków za Zmarłych do naszej parafialnej modlitwy w Dzień Zaduszny i w kolejne dni listopada.
      • Chcemy polecać naszych Zmarłych Chrystusowemu miłosierdziu.
  7. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ wieści z rzymskiego Synodu o młodzieży;
      • ¢ relacje i wrażenia ze Stadionu Młodych, który odbył się w Warszawie;
      • ¢ Pontyfikat głębokich zmian - to o naszym św Janie Pawle II - tu także rozmowa z kard Dziwiszem;
      • ¢ Paweł VI - którego pamiętamy - już kanonizowany;
      • ¢ o stypendystach z dzisiaj wspieranej Fundacji;
      • ¢ obiektywny Poradnik dla wyborcy - to przed przyszłoniedzielnymi wyborami;
      • ¢ Sekrety sukcesu - o rodzinnej firmie z Hajnówki na Podlasiu;
      • ¢ Siostra Misjonarka z podopolskiego Popielowa i jej praca w Argentynie;
      • ¢ rozmowa budująca i pocieszająca z aktorką Stanisławą Celińską;
      • ¢ w reportażu odwiedziny w starożytnym Efezie;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj ks. Jerzy Szymik.

**********************************
Co mamy czynić, aby osiągnąć życie wieczne
?
- z młodzieńcem ewangelicznym
pytamy dzisiaj Chrystusa.
Dobrze, że pytamy Chrystusa.
Niech On sam nam odpowiada
i zawsze nas prowadzi swoją miłością:
po drogach doczesności do wieczności.

**********************************