1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nasze parafialne potrzeby remontowe i na inne nasze potrzeby gospodarcze składamy  wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek - św Bonawenturę z zakonu franciszkańskiego,
    • we wtorek - Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel,
    • w czwartek - św Szymona z Lipnicy,
    • w sobotę - błog Czesława z naszych opolskich Odrowążów.
      • Niech święci Patronowie będą nam zawsze wzorem do naśladowania, niech także nasi młodzi Rodzice w swojej wielkiej odpowiedzialności przed Bogiem nadają swoim dzieciom bogate imiona świętych Patronów, aby tak podtrzymywać naszą kulturę chrześcijańską i ojczystą - którą tak stara się odrzucać współczesny konsumpcyjny świat.
      • Nasi młodzi Rodzice niech nie nadają swoim dzieciom imion pustych.
  3. W przyszłą niedzielę, będzie to 16 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  4. Z naszych ogłoszeń innych:
    • za ofiarę wspólnotową na nasze potrzeby parafialne dziękujemy 6-tej Róży Ojców. Bóg zapłać.
    • ponawiamy zaproszenie na naszą tegoroczną parafialną pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę dla wszystkich, którą planujemy na wtorek, 23 lipca.
      • wyjazd od naszego kościoła w tym dniu: g. 6.oo,afisz pielgrzymki pieszej 2019
      • koszt przejazdu płatny przy zapisie: 30 złotych.
    • zachęcamy także już do planowania uczestnictwa w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę - to od 12 do 17 sierpnia - bliższe informacje na afiszach w przedsionku naszego kościoła. Zachęcamy do podjęcia tej pięknej i sprawdzonej już wędrówki młodszych i starszych.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism. Mamy kilka tytułów naszej katolickiej prasy. Niech także czas wakacyjny stanie się jeszcze bogatszy przez podejmowanie przez nas katolickiej lektury
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ co się zdarzyło na Górze Karmel - to przed wtorkowym wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej  z Góry Karmel;
      • ¢ o wartości każdego życia - rozmowa z Ewą Błaszczyk;
      • ¢ zwyczajnie dobry ksiądz - z Podkarpacia - już wkrótce błogosławionym;
      • ¢ podobna historia bohaterskiego księdza włoskiego z czasu ostatniej wojny;
      • ¢ instrumenty zamiast broni - szkoła muzyczna w czarnej Afryce, założona przez polskiego misjonarza;
      • ¢ z problematyki rodzinnej: Gdy poduszka rani (genetyczna choroba dziecięca) a także: wychowuję niepełnosprawne dziecko;
      • ¢ na razie wirtualne Muzeum pisma - pasjonujące wobec naszego dzisiejszego pisania czasem bylejakiego;
      • ¢  w reportażu: Svaty Hostyn (Święty Gostyń), niedaleko, na czeskich Morawach;
      • ¢ a w felietonie prof Andrzej Nowak o Westerplatte. ¢

*******************